Loreena McKennitt

25 marca 2024 roku o g.19.30 w NOSPR w Katowicach odbędzie się koncert  Loreeny Mc Kennitt!

Bilety będą w ogólnej sprzedaży od piątku 8 września 2023.

KUP BILET

 

Loreena McKennitt na jedynym koncercie w Polsce
Sala NOSPR Katowice 25 marca 2024 roku, godzina 19.30
Święto muzyki wspaniałej!

Ponad 20 lat kariery, która zaczęła się przy stole kuchennym zamienionym w biurko
i niezależną wytwórnię płytową prowadzącą sprzedaż wysyłkową po uznanie krytyków, wielokrotnie zdobyte złote i platynowe płyty, zdobiące  miliony domostw na całym świecie. Do tej pory sprzedała ich ponad 14 milionów, a katalog zawiera siedem płyt studyjnych, trzy okolicznościowe, DVD z koncertem na żywo i dwa filmy dokumentalne DVD. Zdobyła dwie nagrody Junos, najważniejszą kanadyjską nagrodę muzyczną, dwie nominacje do nagrody GRAMMY® i występowała dla Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II. Czas, by po raz trzeci zawitała do Polski, a jej koncert odbędzie się 25 marca 2024roku w Sali NOSPR w Katowicach!

Loreena McKennitt to harfa, dźwięczny głos, kwintesencja folku irlandzkiego i celtyckich brzmień ubranych w eklektyczną muzykę elektroniczną i orkiestrową. To skojarzenia
z magicznym serialem o szlachetnym rozbójniku z Locksley, to wspaniały utwór okraszający hollywoodzką produkcję z Christopherem Lambertem w roli nieśmiertelnego Connora MacLeoda, to bezkresne połacie Zielonej Wyspy, góry, piękno życia, poezja. Wszystko to znajdziemy w jej śpiewie, muzyce, brzmieniu głosu i zespołu.

Loreena McKennitt tworzy, koncertuje, zarządza swoją wytwórnią i swoją karierą, silnie angażuje się w działalność charytatywną, poprzez fundację zapewnia wsparcie finansowe grupom kulturalnym, ekologicznym, historycznym i społecznym, a poprzez założony fundusz wspiera edukację w zakresie bezpieczeństwa w wodzie, działań poszukiwawczych i ratowniczych.

Za swą działalność humanitarną i artystyczną Loreena McKennitt została obsypana wieloma ważnymi tytułami, dyplomami i nagrodami.

Najważniejsze dla nas jest to, że Artystka w ramach swej planowanej trasy po Europie odwiedzi Polskę i spotka się z nami w jeden z najpiękniejszych poniedziałków życia: 25 marca 2024 roku i w Sali Koncertowej NOSPR w Katowicach swą muzyką poprowadzi nas do krainy magii i wzruszeń.

 

Follow
...

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!