Richard Bona

05 września 2021, g. 20.00
Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku

Gdańsk Lotos Siesta Festival

Koncert Richarda Bony przeniesiony z 18 listopada 2020 na 5 września 2021

Ze względu na drugą falę epidemii COVID 19 i wynikające z tego ograniczenia koncert Richarda Bony nie odbędzie się w terminie  18 listopada w ramach tegorocznej edycji Gdańsk LOTOS Siesta Festival.

Nowy termin koncertu Richarda Bony to 5 września 2021, g.20.00 .

Miejsce koncertu Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku pozostaje bez zmian.

Wszystkie bilety zakupione na koncert Richarda Bony w ramach Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2020 zachowują ważność na jego koncert 5 września 2021.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z biletami prosimy o kontakt z bileterią, w której zostały zakupione.

Zapraszamy Państwa  do śledzenia informacji o koncertach na stronie siestafestival.pl oraz na FB .

 

 

Richard Bona & Alfredo Rodriguez feat. Pedrito Martinez na Gdańsk Lotos Siesta Festival

Geniusz. Prawdopodobnie najbardziej wszechstronny muzyk naszych czasów, multiinstrumentalista, niedościgły wirtuoz basu, wokalista rozpoznawalny po pierwszej frazie, kompozytor, lider – człowiek instytucja. Urodzony w wiosce w centralnym Kamerunie przez Rumunię i Paryż dotarł do Nowego Jorku, gdzie jego charyzmę natychmiast docenili najwięksi giganci jazzu: Bobby McFerrin, zespół Steps Ahead i wreszcie sam Pat Metheny, który zaoferował mu miejsce w swojej legendarnej „Grupie”. Bona objechał świat dookoła w towarzystwie legend, by wkrótce zasłynąć jako autor własnych projektów, silnie zakorzenionych w afrykańskiej tradycji, zarazem jednak o europejskiej tradycji harmonicznej i amerykańskiej swobodzie właściwej jazzowemu światu. Dla „Siesty” artysta „założycielski”, obecny od pierwszej płyty, także w projektach koncertowych – aż trudno uwierzyć, że nigdy nie wystąpił na Gdańsk Lotos Siesta Festival! Uświetni jubileuszową edycję nową muzyką, w nowym składzie, zwiastując kolejny album, długo oczekiwany po fenomenalnym „Heritage”.

Na fortepianie mistrz z Kuby, wykształcony klasycznie w konserwatorium w Havanie, Alfredo Rodriguez. Panowie poznali się przed laty, lecz w studiu zagrali ze sobą dopiero na produkowanym przez Quincy Jonesa albumie Tocororo. Nagrali razem dwa utwory, ale obiecali sobie ponowne spotkanie i wspólny projekt.

Dołącza do nich perkusjonista i wokalista Pedrito Martinez, który muzykował już z artystami tej miary, tak różnorodnymi i odważnymi jak Sting, Wynton Marsalis i Bruce Springsteen.

Richard Bona, Alfredo Rodriguez i Pedrito Martinez: przed nami na Gdańsk Lotos Siesta Festival premierowy projekt trzech oszałamiających wirtuozów, ostateczne doznanie tak wielbionej w Sieście muzyki afrokubańskiej.

Obecność obowiązkowa!

oraz
eventim, ebilet, interticket

Follow
...

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!